PRCover

Môj príbeh

September 2005

Tak jo. Som v Prahe. Idem na prvý pohovor a malá personálka HPD ma z voleja berie. Budem robiť recruitment!

Oktober 2005

HPD robí nábor exkluzívne pre Dell, takže dostávam za úlohu hľadať obchodníkov do Dellu (odvtedy mi IT obchodníci prischli). Učím sa telefonovať, učím sa o IT, z kandidátov na pohovoroch ťahám rozumy. Práca ma baví a ja prežívam skúšobku.

Január 2006

Svoj prvý placement zrealizujem hneď po skúšobke – je to rola Sales Team Leadra do spoločnosti Simac Technik. Od tej doby pravidelne obsadzujem daľších a daľších kandidátov. Zdá sa, že mám dar spájať správnych ľudí s firmami. Moji kandidáti sú úspešní, zatiaľ čo kandidáti kolegu väčšinou pohoria. Umiestnim 19 kandidátov a vidím, že mi to ide.

Máj 2007

Cez Andreu Klinčokovú, majiteľku HPD, sa dostávam ku koučovaniu. Absolvujem tréning od Coaching Training Institute a totálne mi to mení  život. Od základov. Zisťujem, aký život a aké hodnoty chcem žiť (sloboda je najvačšia).
Biznisovo sa mi veľmi darí. Spravím menej placementov, ale celkovo za väčšie prachy. Privediem do firmy nových zákazníkov. S kandidátov sa stávajú priatelia. Spravím svoj najväčší placement ever. Vybudujem obchodný tím v Delli dedikovaný pre Slovensko. Vidím, že firme prinášam peniaze a chcem z nich viac. Zároveň cítim, že chcem budovať HPD ako spoluvlastník. Mám nápady a chcem ich realizovať. To mi nie je umožnené. Opúšťam HPD a na konci roku 2007 nastupujem do Scott&Hagget robiť executive search.

Jún 2009

V Scott&Hagget obsadzujem svoju prvú Country Manager pozíciu, následne daľšie riaditeľské pozície. Bohužiaľ je kríza v plnom prúde a projektov je málo. Popri recruitmente rozvíjam svoje koučingové zručnosti – koučujem individuálnych klientov a stále viac a viac ma láka osamostantiť sa. V Scottoch silno vnímam, že nezapadám do firemnej kultúry a necítim sa tam ako doma.

Marec 2010

Plním si sen. Idem makať na seba! S partnerkou Zuzkou sa začíname predávať ako kouči. Vytvárame workshop Sila otvorených otázok a počúvania a ten marketujeme a predávame. Darí sa nám ho predávať raz s väčším, inokedy s menším úspechom. Plníme niekoľko workshopov a cez workshopy sa dostávame k firemným klientom. Realizujeme rozvojové projekty v Sony, Národnej Banke Slovenska, Ikee či Finepe. Kríza je však na vrchole, čo nám nezadržateľne zlomí väz. 2010 bol rok učenia, škola jak sviňa a čerpám z neho dodnes.

Apríl 2011

Ide sa späť do práce. Zuzka začína ako Training&Development Manager v Mandarin Oriental, ja ostávam na živnosti a pod firmou Talent Explorer sa vraciam k náboru ľudí v IT.  Veľmi rýchlo obnovím staré väzby, získam nových klientov a behom roka som najlepším konzultantom v TE. To je jasný dôkaz toho, že zvládam robiť biznis sám a nepotrebujem k tomu žiadnu „značku“. Znova vidím priestor na to robiť veci lepšie a inak. Cítim silnú potrebu (a silný strach) začať robiť recruitment na seba.

Jún 2012

Zakladám Smarthappy. Pracujem sám, mítingujem na Arkádach, dodávam kvalitu. Získavam klientov ako Comparex, DNS, Mainstream. Výsledky každoročne rastú a začínam si užívať podnikateľský chlebíček. Venujem sa marketingu, osobnému brandingu. Staviam si web, robím si grafiku a učím sa základy webového vývoja. Prichádzajú na svet moje dve deti a kruh sa uzatvára. Daľšie roky kombinujem deti a prácu. Je to náročné obdobie, ale odmenou mi je sloboda a finančná nezávislosť. Viem, že kráčam po správnej ceste. Som podnikateľ. 

Február 2016

So Smarthappy sa stáva spoločnosť s ručením obmedzeným. Spájam sa s Vojtom Zuzaňákom, neskôr s Peťou Rusz a začíname budovať firmu. Bohužiaľ prvý pokus o rozšírenie firmy sa nedarí. Vnímam pochybenia na svojej i tej druhej strane a dostávam zatiaľ navjačšiu podnikateľskú a lídrovskú lekciu. Každý ideme svojou cestou, Vojto do startupov, Peťa do eMana a ja sa zas pokorne vraciam k budovaniu Smarthappy.

Január 2017

Príbeh pokračuje.

Moje schopnosti

 

.
IT Recruitment
95%
HR Marketing
80%
Personal Branding
90%
Networking
80%
Business Development
90%
Sourcing
90%
Career Coaching
90%

 


            

S kým propojíme vás?

Se zapáleným obchodníkem, který pohne vašimi výsledky, nebo s firmou, ve které si užijete i pondělí?