Support Engineer (MS infrastruktura)

Praha 4

4.12.2017
Česká IT firma Mainstream Technologies, náš dlouholetý klient, patří u nás mezi největší experty na Microsoft technologie a řešení, což dokládá i ocenění Country Partner of The Year, které Microsoft uděluje svým nejlepším partnerům v jednotlivých zemích, a které firma Mainstream získala opakovaně v roce 2014 i 2015, zejména díky svému silnému zaměření na cloudová řešení.
Mainstream Technologies je firma menší, bez složitých rozhodovacích procesů a byrokracie typických pro velké korporace, která pořád jede na vlně nových technologií. Často jsou první v ČR, kdo nějaké technologické řešení na MS platformě u zákazníků realizuje. Jejich tým šedesáti IT specialistů, konzultantů a architektů pracuje na extrémně zajímavých projektech pro některé z největších firem v ČR.

 

 

Oddělení Managed Services, ve kterém bys pracoval, poskytuje zákazníkům Mainstreamu druhou a třetí úroveň podpory, a pomáhá jim implementovat navržená technologická řešení. Zákazníci jsou velké firmy, s velkou a složitou infrastrukturou, kterou jim specialisté Mainstreamu pomáhají provozovat, udržovat a ladit.

Ty bys pracoval na pozici Support Engineera, kde bys měl primárně na starosti podporu aplikací serverů a řešení na platformě Microsoft, troubleshooting problémů, komunikaci se zákazníky a zpracování jejich požadavků, testování a spolupráci na implementačních projektech.  To co se po tobě bude chtít, je abys měl zkušenosti s Active Directory, Windows server, Exchange server. Výhodou jsou zkušenosti s technologií System Center nebo Sharepoint. Je jisté, že tady budeš technologicky (zkušenosti z velkých projektů, certifikace) i  osobnostně (komunikace se zákazníkem) růst.

Samozřejmě, pozice na supportu není na furt. Mainstream ti nabízí víc než dost příležitostí ke kariérnímu růstu, hlavně pokud tě zajímá infrastruktura, cloud, bezpečnost a obecně MS technologie, ve kterých vidíš svoji budoucnost. Stačí se jenom ukázat.

Stručný popis práce:

  • Podpora aplikací, serverů a řešení na platformě Microsoft
  • Troubleshooting problémů, návrh a realizace řešení
  • Komunikace se zákazníky a zpracování jejich požadavků
  • Tvorba dokumentace
  • Zajišťování technické podpory systémů a odstraňování chyb
  • Interní testování
  • Spolupráce na firemních projektech

 

Jo a ještě abych nezapoměl. Tady jsou sepsané hodnoty,  jakými se řídí tým Managed Services v Mainstreamu. To je také zajímavé si přečíst.

Hodnoty
  • Každý z lidí v podpoře je odpovědný za spokojenost několika přiřazených zákazníků (z pohledu podpory, tedy naplnění servisních smluv). Tato odpovědnost se v praxi realizuje tak, že daný člověk ví, co má zákazník otevřeno za tikety (obecně se jedná o incidenty či požadavky), řeší je, nebo řeší-li je někdo z kolegů, ví, jaký je stav řešení. Čas od času se se zákazníkem potká, aby udržel osobní kontakt a aby zjistil, zda a jak můžeme zákazníkovi pomoci s řešením věcí, které jsme dosud neznali nebo o nich neměli dosud povědomí
  • Komunikativnost jak uvnitř týmu, tak se zákazníky. Uvnitř týmu je to o diskusi s kolegy, proč se něco nedaří, jak by mělo, co pro to lze udělat, požádat kolegy o pomoc a sám pomoc nabídnout. Se zákazníkem je to o udržení spokojenosti. Ne každý incident musí mít řešení (nebo musí mít takové řešení, jaké zákazník očekává), a to je potřeba se zákazníkem umět prodiskutovat a věc uzavřít.
  • Odpovědnost. Když je někdo odpovědný za splnění konkrétního úkolu (tím je obecně třeba spokojenost zákazníka, nebo konkrétněji za provedení práce do daného termínu), tak ten člověk musí umět zařídit, že se to stane. V drtivé většině případů mu k tomu stačí vlastní síly, pokud ne, musí si včas zajistit součinnost kolegů či osob od zákazníka
Články o Mainstreamu

Chci tuto pozici