picjumbo-com_hnck1211

Prečo Smarthappy?

Peter Repčík / 27.8.2012

Vidím v tomto slovnom spojení 2 kľúčové schopnosti každého človeka, ktoré mu zaručia úspech. Je to prepojenie mozgu a srdca –myšlienok a cítenia, vnímania.

Viete, hľadám pre firmy ľudí. Zistil som, že najúspešnejší ľudia, sú tí, ktorí rozmýšľajú a ktorých práca baví. Sú „chytrí“ a štastní.

[pullquote]„Môžete byť „chytrí“  a štastní alebo môžete byť hlúpy a cítiť sa mizerne. Je to vaše rozhodnutie.“ Gordon B. Hinckley[/pullquote]

Používajú svoju hlavu. Zamýšľajú sa nad tým, čo robia a neustále to vylepšujú. Učia sa. Čítajú knihy, bavia sa so skúsenými ľudmi. Keď zlyhajú, tak rozmýšľajú nad tým, čo sa stalo a na čom musia zapracovať. Neopakujú tie isté chyby. Nastavujú si ciele a tie dosahujú. Merajú svoj výkon a posúvajú ho. Hľadajú riešenia. Zjednodušujú. Majú nadhľad. Plánujú.

Počúvajú svoje srdce. Pracujú v oblasti, ktorá ich napĺňa. Vedia o svojich nedostatkoch a akceptujú ich. Vedia v čom sú silní a na tom stavajú. Majú radi samých seba. Majú radi ostatných. Sú empatickí. Radujú sa z toho, čo práve robia. Podržia vás. Užívajú si moment. Vedia, že nie sú dokonalí a že nevyhovejú všetkým. Sú pozitívny. Usmievajú sa.

Chcem dodávať do firiem práve ľudí, ktorí vedia používať hlavu aj srdce.  Obchodníkov, ktorých baví obchod. Technikov, ktorých baví technnika. Obchodníkov, ktorí rozmýšľajú nad tým, ako oslovia ďalšieho klienta, ako sa k nemu dostanú, čím ho zaujmú. Technikov, ktorí vyriešia zložitý technický problém.
Odhadujem, že týchto smarthappy ľudí je tak 20%. Ďalších 30% sú ľudia „na ceste“ – robia v oblasti, ktorá ich baví, ale cielene sa neposúvajú, neštudujú, nezamýšľajú sa nad efektívnymi riešeniami alebo sú šikovní, inteligentní, páli im to, vedia hľadať riešenia, ale cítia, že by excelovali viac v inom obore ako v tom, v ktorom práve sú. Týchto 30% má potenciál a ten stojí za to rozvíjať.

Hľadám smarthappy ľudí.

Preto Smarthappy.