stories_quote

Zhrnutie: Spoľahlivý manažér orientovaný na výsledky s 15ročnou praxou v ......

Peter Repčík / 9.3.2015

S jedným manažérom momentálne pracujeme na jeho CV. Posledných 8 rokov pracuje pre spoločnosť, kde zatiaľ vystriedal 5 pozícií (väčšinou manažérskych).  Jeho záber je tým pádom široký a jeho schopnosti veľmi rozsiahle.

Pri vytváraní koncepcie jeho CV som si uvedomil, že je dôležité, aby ten, kto číta CV pochopil, ako sa vo firme vyvíjal, ako rástol, naberal stále viac a viac zodpovednosti a ako túto zodpovednosť zvládol. Uvedomil som si, že klasický profesný sumár v jeho prípade nestačí (a možno už v súčasnosti nestačí vôbec a je to prežitok). Nestačí o ňom povedať, že 8 rokov pracuje na manažérskych postoch a je orientovaný na výsledky.

Je nutné povedať jeho príbeh.

Príbeh o tom, ako sa k tomu, kým dnes je, prepracoval.  Príbeh o jeho vývoji, súznení so spoločnosťou, o jeho schopnostiach dotiahnuť projekty, ktoré v spoločnosti rozvíjal a to mu zabezpečilo ďalší rast do nových pozícií. Príbeh o tom, ako dostal šancu a využil ju.

Je to nutné pre neho, ale ešte viac pre čitateľa – aby čitateľ pochopil, s kým má tu česť. Nepotrebujeme v CV poukázať na ďalšieho uniformného výkonného manažéra, ale na niekoho, kto prešiel cestu, o ktorej sa teraz čitateľ dozvedel. Možno ju sám pozná a stotožňuje sa s ňou.

Príbeh vytvorí záujem a odlíši vás.

Porozmýšľajte o tom. V tejto dobe je to stále viac a viac o originalite (o vás). Nudných takýchistých reklám, jedál, šiat, zážitkov už máme dosť. Chceme niečo, čo nás zaujme. Chceme do tímu človeka, čo nás zaujme. Niekoho kto nám dáva zmysel – po ľudskej aj pracovnej stránke. Vtedy je tu šanca, že si povieme: Sem s ním.